«Позиція уряду дуже недалекоглядна, вона нагадує висловлювання, які свого часу робила Юлія Тимошенко». В 2008 році екс-прем'єр спочатку заявляла, що кризи нема. Коли світові ринки обвалилися, вона визнала факт кризи, але запевнила, що в Україні все буде слабкіше, пише Економічна правда.

Нацбанк і Мінфін переконували журналістів, що економіка країни почуває себе відмінноМинулої п'ятниці Нацбанк і Мінфін переконували журналістів, що економіка країни почуває себе відмінно.

Експерти пояснили такий сеанс гіпнозу очікуваним візитом МВФ. На відміну від НБУ, уряд не виконав низки ключових умов фонду, і цілком може «завалити» отримання наступного траншу.

Журналісти довго губилися в здогадах, навіщо їх скликали в п'ятницю в будівлю Нацбанку. Спочатку перший заступник голови НБУ Юрій Колобов, а потім заступник міністра фінансів Анатолій Мярківський говорили про все у винятково позитивних тонах. Курс — стабільний, майбутнє — передбачуване, бюджет — майже бездефіцитний, інфляція — де вона?

«Попит і пропозиція на міжбанківському валютному ринку більш-менш паритетні. Ми не бачимо підстав, щоб курс коливався більш ніж на 2-5%»,— зазначив Колобов, відповідаючи на питання про ситуацію на валютному ринку.

Річ у тім, що в останній місяць вкотре активізувалися розмови про можливу девальвацію гривні.

Колобов уточнив, що 5% — це можливе коливання протягом року, і мова не йде про одноденні коливання курсу такого масштабу. У минулі роки двопроцентне відхилення протягом року вважалося дуже відчутним, але заступник голови НБУ уточнив, що у них є зобов'язання перед МВФ робити курс більш гнучким.

Окремо він зазначив, що регулятор виконує всі орієнтири щодо курсу та грошової маси, які закріплені в останньому меморандумі з фондом.

На 2012 рік, за словами Колобова, інфляція планується в межах 7-8%, а більш конкретна цифра ще буде уточнюватися. «Ми очікуємо, що інфляція буде істотно знижуватися. Дані МВФ і Нацбанку свідчать про це»,— сказав Колобов.

Раніше представники НБУ ухилялися від прогнозів щодо зростання цін. Аналітик одного з банків пояснив цю обіцянку тим, що Нацбанк давно зобов'язується переходити на інфляційне таргетування.

«Місія МВФ скоро приїде. Нацбанк показує, що все чудово, що вони не тримають курс»,— описав експерт позицію регулятора.

Мярківський був дуже багатослівний і говорив про великі успіхи буквально у всьому.

«Економіка розвивається планово, прогнозовано. Немає ніяких тенденцій до негативу. Незважаючи на скорочення кількості податків, маємо приріст надходжень до бюджету. Поліпшено роботу з відшкодування ПДВ. Дефіцит бюджету за сім місяців — 8,6 мільярда гривень. На єдиному казначейському рахунку — 30 мільярдів гривень»,— так заступник міністра провадив хвилин п'ятнадцять.

В цілому нудну прес-конференцію розвеселила заява Мярківського про те, що відносини Мінфіну з фондом у повному порядку.

«У нас робота з місією МВФ не зупинялася. Ми перебуваємо в переговорному процесі в закритому режимі. Всі попередні домовленості виконуємо»,— сказав заступник міністра, чим викликав посмішку на обличчях представників НБУ, які сиділи у залі.

Мярківський «розписав» успіхи уряду на ниві співпраці з фондом.

По-перше, виконуються всі маяки, встановлені щодо дефіциту бюджету.

По-друге, створений єдиний регулятор на ринку комунальних послуг.

По-третє, запроваджено автоматичне відшкодування ПДВ.

По-четверте, зроблені дії з балансування пенсійної системи.

По-п'яте, виконується фінансовий план «Нафтогазу», за яким уряд надав компанії фінансову допомогу в розмірі 8,5 мільярда гривень.

«Більшість позицій ми реалізували»,— підсумував Мярківський.

Провідний аналітик одного з банків критично поставився до цих заяв.

«НБУ повинен бути незадоволений. Вони все роблять, бо їм дуже потрібні ці гроші. А підвищення цін на газ і пенсії — в уряду, і там нічого не зроблено»,— пояснив він сарказм представників Нацбанку щодо слів Мярківського.

Зокрема, широко розрекламовану пенсійну реформу так і не благословив президент. «Закон підписаний? Чорнило закінчилося?» — зіронізував аналітик. Справді, за останніми даними, в «пенсійний» закон будуть вноситися чергові корективи.

Екс-заступник голови НБУ Сергій Яременко вважає, що нинішня позиція уряду та НБУ дуже недалекоглядна. Вона нагадує йому висловлювання, які свого часу робила Юлія Тимошенко.

У 2008 році екс-прем'єр спочатку заявляла, що кризи нема. Коли ж світові ринки обвалилися, вона визнала факт кризи, але запевнила, що в Україні все буде слабкіше.

Коли обвал курсу і ВВП виявився одним з найбільших у світі, Тимошенко посилалася на те, що Україна стала жертвою певних обставин.

«Як можна говорити, що у нас все добре, коли у світі все валиться? Такі заяви створюють враження, що влада не володіє ситуацією і тільки підсилює атмосферу тривоги»,— вважає Яременко.

Сергій Лямець

Источник: Економічна правда

   

   

 

На сайте: 

Курсы валют

Словарик финансовых терминов

Отдохни - лучшие анекдоты о деньгах и финансах

Это интересно